לימוד תופים וסדר באימונים

אתם מחליטים להעמיק בלימוד תופים ולהתאמן ברצינות. הכנתם תרגילים מאתגרים וגרוב מורכב לשיפור הטכניקה אבל אז תוך כדי תנועה הבנתם שמדובר באתגר לא פשוט, אפילו קשה. עוברות עוד כמה דקות של מאמץ עד שהידיים מתחילות לנגן גרוב מוכר להעלאת מצב הרוח ושוב אתם חוזרים לנגן באופן אוטומטי להנאתכם את אותו שיר מוכר. 

 מה עושים?

קודם כל מכינים טבלת אימונים על פי זמנים קבועים מראש ומתרגלים משמעת חדשה. (בתחתית המאמר)

נאמר שיש לנו מספר דברים שאנו רוצים לתרגל כמו: מקצבים, תרגילים מהחוברת, מעברים ששמענו ומעניינים אותנו, תרגילים לדבל בס וכו'. 

שלב א': אנו מכינים טבלה עם שלוש עמודות: 

  • בעמודה הראשונה, אנו כותבים את מה שאנחנו רוצים לתרגל.
  • בעמודה השנייה, כמה זמן אנו מתכננים להקדיש לזה.
  • בעמודה השלישית, את ה- bpm (beats per minuet). כלומר, את המהירות שבה אנו מתחילים לעבוד על כל תרגיל שרשמנו בעמודה הראשונה. 

שלב ב': אנחנו מחלקים את משך זמן האימון שקבענו לאותו היום למספר התרגילים שתכננו לעבוד עליהם. 

שלב ג': עומדים בזמנים שקבענו לכל תרגיל (שזה הקטע הקשה).

לדוגמא: נאמר שיש לנו שעתיים לאימון ושמונה תרגילים, והחלטנו להקציב לכל תרגיל רבע שעה. כשעוברת רבע השעה הראשונה, אנו מיד עוברים לתרגיל הבא, גם אם לא הספקנו לסיים את מה שתכננו לאותו התרגיל. כך בכל רבע שעה נוספת שעוברת, עוברים לתרגיל הבא. למחרת כשנגיע להמשיך את האימון באותם התרגילים, מאחר וההספק ביום האימונים הקודם, לא היה משביע רצון כי לא סיימנו את התרגיל עד תום, אנו נעלה לתופים בכוונה להספיק יותר, ועל כן באופן אוטומטי כמעט, המוח יעבור למצב של מיקוד וריכוז גבוה יותר, ובדיוק באותו משך זמן, אנחנו נספיק יותר. ואכן, המוח מתרגל מיום ליום, למיקוד וריכוז גבוה יותר מכיוון שהוא מבין שבניגוד לאימונים הקודמים בהם הזמן לכל תרגיל, היה בלתי מוגבל, הפעם גם אם לא הספקנו לסיים לאחר הזמן הקצוב, אנו עוברים לתרגיל הבא. וכך במשך כל יום שעובר אנו מספיקים יותר, וההתקדמות שלנו מהירה יותר. את ההתקדמות ניתן לבדוק לפי מהירות הקליק שעולה בכל יום שעובר. 

כל זאת בתנאי שאנו עומדים במשמעת של טבלת האימונים שקבענו.

לסיכום: כל מי שרוצה להיות מתופף מקצועי, ולהיות אחד  מגדולי המתופפים בעולם, חייב לאמץ לעצמו שיטת אימונים ממוקדת ללימוד תופים, בעלת משמעת וריכוז ולזכור שהיום זה היום בו אתה מתחיל לנהוג כמקצוען. 

מי שמאמין כי יש לו הכישרון, היכולת והפוטנציאל להיות אחד מאותם מתופפים ענקיים, צריך לשנות את הגישה ללימוד תופים, ולהכניס סדר באימונים.

זו ראשית הדרך להגשים את החלום..

לחצו הורדת הטבלה

חולם ללמוד לתופים?

כל הזכויות שמורות להרן שאבי Copyright © 2010

דילוג לתוכן